Pushime ne Korfuz, Duke filluar nga 139€/person

Code: 100
3 Nete / 4 Dite
Category:
  • hotel-messonghi-beach-moraitika-017
  • hotel-maltezos-corfu-gouvia-glyfada-beach
  • Corfu.original.1807
  • corfu-view-xlarge
  • corfu-greece
  • corfu-attractions-Néo-Froúrio-xlarge

🌊Pushime ne Korfuz 🌊 Duke filluar nga 139€/person

NISJA/KTHIMI Tirane
KOHA E NISJES Ora 23:00 te nje dite me pare.
PERFSHIHEN
Transporti me autobus Akomodimi
Bileta e tragetit Igoumenitsa – Korfuz All inclusive
NUK PERFSHIHEN
Taksa e shtetit

 

Shenim:
* Per te bere rezervimin duhet te behet 50% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 50% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga dogana per problematike pasaportash dhe pagesa e bere eshte e pakthyeshme

 

Informacion per hotelin dhe sherbimet e tij

Hoteli Messonghi Beach është një hotel me 3 yje, i cili ndodhet në jug të Korfuzit në pjesën Jug-Lindore të ishullit, ndërmjet  fshatrave Moraitika dhe Messonghi. Hoteli gjendet në një distancë prej 25 km nga qyteti i Korfuzit dhe po aq nga Aeroporti ndërkombëtat “Ioannis Kapodistrias”. Gjithashtu nga hoteli rreth 15 km në jug të tij gjendet edhe qyteti i Lefkimit, i cili është porti i dytë i ishullit.

Hoteli është i vendosur në një zonë fushore në Messonghi dhe ky resort ofron një gamë të madhe shërbimesh dhe aktivitetesh për të gjithë anëtarët e familjes. Hoteli disponon 4 pishina të jashtme ku mund të beni edhe canoe, të gjitha këto me ujë të freskët, të rrethuara nga pemë dhe çadra me shezllone. Kurse aerobie zhvillohen në hotel si dhe gjithashtu lojra dhe aktivitete të ndryshme organizohen nga stafi i animatorëve të hotelit në zonën e pishinave. Gjithashtu hoteli ka një mini aqua-park si dhe disa rrëshqitëse që do t’ju ofrojnë disa momente të paharruara argëtimi si për fëmijët por edhe për madhorët.

Plazhi publik zallor është vetëm disa hapa larg pishinave. Aty do mund të gjeni çadra me kashtë si dhe shezllone, të cilat janë me një pagesë ekstra prej afro 5 Eurosh cifti i shezlloneve dhe çadra, dhe ato,   ÇADRAT DHE SHEZLLONET E PLAZHIT PUBLIK NUK JANË TË PËRFSHIRA NË ÇMIMIN E HOTELIT QË  JU KENI PAGUAR.   Gjithashtu në plazh ka edhe fusha për volejboll në plazh me rrjeta.

Ne hapësirën e hotelit mund të gjeni disa fusha sportive, si 3 fusha tenisi, si dhe gjithashtu një fushë për të luajtur Petanque, 1 fushë Kriketi si dhe gjithashtu një fushë futbolli. Mund të gjeni tavolina bilardoje, video lojra të ndryshme, si dhe lojra me harqe. Një mini-club është i disponueshëm për pushuesit e vegjël në moshë nga mosha 4-12 vjec dhe hapet nga ora 10 – 12:30 dhe nga ora 16 – 18.

Hoteli organizon evente të ndryshme duke ofruar darka të paharrueshme, duke përfshirë një llojshmëri të madhe me kërcime tradicionale – popullore, muzikë moderne për të rinjtë për të ofruar pushime të paharruara.

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet 

Taksë lokale Qëndrimi.
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel
Taksat janë:
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Më Shume Detaje: Koncepti “All Inclusive “ përfshin:
– Mëngjesin bufe, Drekën dhe Darkën.
– Pijet e vendit alkoolike si Uzo, Raki, Birra vendi dhe pije jo alkoolike, pije freskuese dhe lëngje frutash vendi, kafe, caj.

Shenim:
* Per te bere rezervimin duhet te behet 50% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 50% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga dogana per problematike pasaportash dhe pagesa e bere eshte e pakthyeshme

 

Informacion per hotelin dhe sherbimet e tij

Hoteli Messonghi Beach është një hotel me 3 yje, i cili ndodhet në jug të Korfuzit në pjesën Jug-Lindore të ishullit, ndërmjet  fshatrave Moraitika dhe Messonghi. Hoteli gjendet në një distancë prej 25 km nga qyteti i Korfuzit dhe po aq nga Aeroporti ndërkombëtat “Ioannis Kapodistrias”. Gjithashtu nga hoteli rreth 15 km në jug të tij gjendet edhe qyteti i Lefkimit, i cili është porti i dytë i ishullit.

Hoteli është i vendosur në një zonë fushore në Messonghi dhe ky resort ofron një gamë të madhe shërbimesh dhe aktivitetesh për të gjithë anëtarët e familjes. Hoteli disponon 4 pishina të jashtme ku mund të beni edhe canoe, të gjitha këto me ujë të freskët, të rrethuara nga pemë dhe çadra me shezllone. Kurse aerobie zhvillohen në hotel si dhe gjithashtu lojra dhe aktivitete të ndryshme organizohen nga stafi i animatorëve të hotelit në zonën e pishinave. Gjithashtu hoteli ka një mini aqua-park si dhe disa rrëshqitëse që do t’ju ofrojnë disa momente të paharruara argëtimi si për fëmijët por edhe për madhorët.

Plazhi publik zallor është vetëm disa hapa larg pishinave. Aty do mund të gjeni çadra me kashtë si dhe shezllone, të cilat janë me një pagesë ekstra prej afro 5 Eurosh cifti i shezlloneve dhe çadra, dhe ato,   ÇADRAT DHE SHEZLLONET E PLAZHIT PUBLIK NUK JANË TË PËRFSHIRA NË ÇMIMIN E HOTELIT QË  JU KENI PAGUAR.   Gjithashtu në plazh ka edhe fusha për volejboll në plazh me rrjeta.

Ne hapësirën e hotelit mund të gjeni disa fusha sportive, si 3 fusha tenisi, si dhe gjithashtu një fushë për të luajtur Petanque, 1 fushë Kriketi si dhe gjithashtu një fushë futbolli. Mund të gjeni tavolina bilardoje, video lojra të ndryshme, si dhe lojra me harqe. Një mini-club është i disponueshëm për pushuesit e vegjël në moshë nga mosha 4-12 vjec dhe hapet nga ora 10 – 12:30 dhe nga ora 16 – 18.

Hoteli organizon evente të ndryshme duke ofruar darka të paharrueshme, duke përfshirë një llojshmëri të madhe me kërcime tradicionale – popullore, muzikë moderne për të rinjtë për të ofruar pushime të paharruara.

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi.
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel.Attributes
Taksat janë:
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Më Shume Detaje: Koncepti “All Inclusive “ përfshin:
– Mëngjesin bufe, Drekën dhe Darkën.
– Pijet e vendit alkoolike si Uzo, Raki, Birra vendi dhe pije jo alkoolike, pije freskuese dhe lëngje frutash vendi, kafe, caj.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pushime ne Korfuz, Duke filluar nga 139€/person”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Price:139.00

Book the tour

Children  × 99.00
 Adult  × 139.00
Total = 139.00

Or

Fill up the form below to tell us what you're looking for