• Placeholder

Festat e Marsit ne Dubrovnik, 6 Mars, 3 Dite, 99€/person

99

Festat e Marsit ne Dubrovnik, 6 Mars, 3 Dite, 99€/person

Category:

Festat e Marsit ne Dubrovnik, 6 Mars, 3 Dite, 99€/person

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

Dita 1: BUDVA – HERCEGNOVI – DUBROVNIK
*Nisja ne oren 7:00 te mengjesit nga Tirana
*Ndalesa e pare do te behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter e per fotografi.
*I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi), ku do te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter  (e cila pritet te behet pjese e trashgimise kulturore – historike te UNESCO-s.) dhe portin e jatheve. Ne Budva do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. (Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem).
*Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat, ku perpara do te kemi mundesi te lundrojme me traget ne Qytetin e Hercegnovit. Pas procedurave te kufirit Kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut.
*Darka (buffe) dhe Akomodimi ne hotel.


Dita 2: DUBROVNIK – FESTAT E KRISHTILINDJES

*Pas mengjesit ne hotel  fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut.
*Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
NE KETE DITE TE VITIT, QYTETI I VJETER I DUBROVNIKUT DO TE JETE I TEJ MBUSHUR ME ORGANIZIME FESTIVE IS  KONCERTE, PARADA E BABAGJYSHEVE, PANAIRI I KEKUT, PANAIRI I LODRAVE, ETJ
Vizite ne Dubrovnikun e vjetyer perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Me kohe e lire per te shijuar festen e Krishtlindjeve ne Dubrovnikun e vjeter
Ne mbremje kthimi ne hotel. Mundesi per te pushuar ku mund te perdorni edhe pishinen e mbyllur ne ambjentet e hotelit.
Darka (buffe) ne restorantin e hotelit.
*Pas darke ju ftojme perseri te zbrisni ne Dubrovnikun e vjeter per te  vazhduar festen e Krishtlindjeve.


Dita 3: DUBROVNIK – CAVTAT – KOTOR – TIRANE.
*Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit.
Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire.
*Me pas drejtohemi per ne doganen Kroate per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave te kufirit Kroat nisemi drejt  Kotorrit.
*Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes.
*Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.
*Kthimi ne Tirane ne darke.

——————————————–
Duhet të dini se:
►Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Dhome Superiore ne Hotel 4* per 2 nete
3) 2 Mengjese dhe 2 Darka (te cilat shtrohen buffe ne restorantin e hotelit)
4) Perdorimi i pishines dimerore, jakuzzi dhe palester
5)  Wiffi neper dhoma
6) Asistenca Guid profesioniste gjate vendeve qe do vizitojme
7) Taksa e hyrjes ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut
8) Taksat turistike ne Hotel

Shenim:

* Per te bere rezervimin duhet te behet 30% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Turi realizohet per minimum 25 persona (ne rast te mos plotesimit te numrit te personave agjensia ka te drejte te kanceloje 5 dite para dhe te beje kthimin e plote te pageses se paguar nga ana e klientit.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 30% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).