Selected:

Liqeni Matka-Shkup! ➡Nisje 28-29 Nentor, 2 Dite, Cmimi €50!

50.00

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

Liqeni Matka-Shkup! ➡Nisje 28-29 Nentor, 2 Dite, Cmimi €50!

Liqeni Matka-Shkup!  Cmimi €50!

Dt. 28-29 NENTOR — 2 Dite Udhetim
Dt. 30 NENTOR – 1 DHJETOR — 2 Dite Udhetim


PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  – Cmimi €50
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €55

50.00

Description

Liqeni Matka-Shkup!  Cmimi €50!

Dt. 28-29 NENTOR — 2 Dite Udhetim
Dt. 30 NENTOR – 1 DHJETOR — 2 Dite Udhetim


PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  – Cmimi €50
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €55

Itinerari i detajuar i Udhetimit👇

Dita 1: VIZITE E KANIONIT MATKA dhe LUNDRIM NE LIQEN  – VIZITE NE SHKUP
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.
Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.

*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Shkupit. Pas pushojme 20-30 minuta ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne hotel.
Darka ne restorant tradicional (afer hotelit)
*Pas darka e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit


Dita e Dyte: KOPSHTI ZOOLOGJIK I SHKUPIT – VIZITE NE OHER – VIZITE NE STRUGE
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi vizitojme kopshtin zoologjik te Shkupit nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjet ne kopshtin zoologjik te Shkupit udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Struges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme  Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
Kohe e lire per kafe
*Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe mberritja ne darke

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen:

1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit
2. Akomodimin ne  hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen €55 me darken e perfshire)
5. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
6..Taksat turistike

► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi 5!
3) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire
4) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Liqeni Matka-Shkup! ➡Nisje 28-29 Nentor, 2 Dite, Cmimi €50!”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Menu
×
×

Cart