• Placeholder

Party ne Anije & Tur ne Korfuz, Cmimi 119€, 3 dite. 01-03 Maj

119

Party ne anije dhe Tur ne Korfuz, Cmimi 119€

Datat e udhetimit ne Maj
►Dt. 01-03 Maj (3 Dite Udhetim) — Cmimi €119
►Dt. 08 -10 Maj  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €119
►Dt. 15 -17 Maj  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €119
►Dt. 22 -24 Maj  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €119
►Dt. 29 -31 Maj  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €119

Datat e udhetimit ne Qershor
►Dt. 05 – 07 Qershor  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €129
►Dt. 12 -14 Qershor   (3 Dite Udhetim) — Cmimi €129
►Dt. 19 – 21 Qershor   (3 Dite Udhetim) — Cmimi €129
►Dt. 26 – 28 Qershor  (3 Dite Udhetim) — Cmimi €129

Category:

Party ne anije dhe Tur ne Korfuz, Cmimi 119€

PROGRAMI

DITA 1:
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 00.10.
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes (Sarande) per te vazhduar me pas drejt Igumenices nga ku me traget do te lundrojme per ne ishullin e Korfuzit. Pas mberritjes ne Korfuz, drejtohemi per ne hotel ku do bejme akomodimin. Me pas nisim turin e vizitave në Pallatin e Sisit, një nga monumentet kryesore të këtij qyteti, i ndërtuar rreth shekullit XIX.
Vizitë me guidë në monumentet kryesore të qytetit te Kelkyres, si: kalaja e vjetër – Paleo Frourio, kalaja e re – Neo Frourio, Sheshi Venecian Spianada, rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s.
Darka në hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit i drejtohemi portit per te marre anijes dhe per te shijuar nje super udhetim me anije ne gjiret me kryesore te Korfuzit. Ishujt Paxos dhe Antipaxos. Vizite ne shpellat blu dhe plazh per ata qe kane deshire. Gjate udhetimit muzike dhe gjate drekes barbeques e perfshire. Udhetimi me anije perfundon ne oren 17:00 dhe ne kthehemi ne hotel.  Darka ne hotel.

Dita e 3:
Mëngjesi në Hotel.
Pas mëngjesit nisemi drejt Kanonit, vend ku na ofrohet një panoramë fantastike e Ishullit të Pondikonisit.
Rreth orës 12:00 nga porti i Kelkyres udhëtojme me traget nga Korfuzi per ne Igumenice. Vazhdimi udhetimit me pas nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës dhe mbërritja në Tiranë ne darke

 

Ne cmimin per person perfshihet:
1) Transporti vajtie – ardhje me autobuz sipas programit
2) Akomodimi ne hotel 3 yje ne Korfuz per 2 nete
3) Mengjeset dhe darkat gjate qendrimit
4) Shetitja me anije ne diten e dyte me dreken barbeque
5) Guida ne gjuhen shqipe gjate udhetimit


——————————————————-

Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me 2 te rritur ose 3 te rritur

➤ 0 –  1.99 vjec falas
➤ 2–  11.99 vjec paguan 79€ 

—————————————————-
► Mundesi pagese me keste 🙂

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte
► Pashaporta juaj duhet te jete valide minimumi 3 muaj nga data e udhetimit