• Placeholder

Sarajeve-Mostar-Medjugorje. 3 Ditë 99€/Person. Nisja 06 Mars

99

Sarajeve-Mostar-Medjugorje. 3 Ditë 99€/Person. Nisja 06-08 Mars

Data te tjera

14-16 Mars

21-23 Mars

Category:

Sarajeve-Mostar-Medjugorje. 3 Ditë 99€/Person. Nisja 06-08 Mars

Data te tjera

14-16 Mars

21-23 Mars

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

Dita 1: MOSTAR – SARAJEVE
*Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Kohe e lire per te pushuar duker perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit


Dita 2: SARAJEVE – SKI NE BJELASNICA

*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Qendres Olimpike se skive Bjelasnica, e cila eshte nje nga pista e skive me te medha ne Sarajeve, ku gjithashtu jane zhvilluar edhe lojrat olimpike dimerore ne vitin 1984.
Mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
*Dreka e lire per tu konsumuar ne Bjelasnica dhe pas dreke kthehemi ne Sarajeve,
ku ne shoqerine e guuides vizitjme atraksionet kryesore te qytetit si Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar duker perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*Dakra ne Resotrantin e hotelit  e cila do jete e organizuar me Muzike Live dhe piste vallzimi, per te festuar sic duhet Krishtildindjet


Dita 3: SARAJEVE – TIRANE

*Pas mengjesit ne hotel
Vazhdimi i vizitave te Sarajeve duke filluar me oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves. ( pagese extra 1 euro).
Me pas vizitojme Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake.
*Pas vizites se parkut Ilidza nisja e kthimit per ne Tirane
Ndalea gjate rruges per pushim kafeje
Mberritja ne Tirane ne darke dhe fundi i sherbimeve tona.


———————————————
Ne cmimin per person perfshihet:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.
3)  2 Mengjese dhe 2 Darka ne restorantin e hotelit
4) Darke e dites se dyte festive me Muzke Live
5) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester
6) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
7) Taksat Turistike

———————————————
CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  2.99 vjec paguan 30€

➤ 3–  5.99 vjec paguan 49€

➤ 6 – 11.99 vjec paguan 79€


——————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel & Spa Hollywood 4Yje ne qytetin e Sarajeves

► Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

Shenim:

* Per te bere rezervimin duhet te behet 30% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Turi realizohet per minimum 25 persona (ne rast te mos plotesimit te numrit te personave agjensia ka te drejte te kanceloje 5 dite para dhe te beje kthimin e plote te pageses se paguar nga ana e klientit.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 30% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).