• Placeholder

Stamboll – Bursa, 4 Dite, 109€/Person, Nisje 19 Shtator

109

Stamboll – Bursa, 4 Dite, 109€/Person.

Datat e nisjes: 5 – 8 Mars, 13 -16 Mars, 20 – 23 Mars
10 -13 Prill dhe 17 – 20 Prill

Category:

Stamboll – Bursa, 4 Dite, 109€/Person.

Datat e nisjes: 5 – 8 Mars, 13 -16 Mars, 20 – 23 Mars
10 -13 Prill dhe 17 – 20 Prill

Programi i detajuar

Dita e Parë : Nisja nga Tirana në oren 20.00 te nates te nje dite me pare dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalese e shkurter ne hyrje te qytetit dhe vazhdim I rruges drejt Stambollit. Vizite ne Akuariumin Florya, akuariumin me te madh ne rajon. Akomodimi ne hotel.

Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Paradite Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, Sarajet e Sulltanit. Vizite ne Grand bazzar dhe Pasdite do vizitojme Miniaturk (parku ku ndodhen 105 objekte te minimizuara te vendeve me te vizituara ne ne te gjithe Turqine. Gjate darkes organizim me shfaqje dhe muzike (Nata Turke) darke dhe pije pa limit (me deshire)

Dita e Tretë: Pas mengjesit ne hotel, marrim tragetin per Yallova dhe vazhdojme rrugen drejt qytetit te Bursa. Do te kemi mundesi te vizitojme Ulu Xhami (xhamia e madhe) nje nga xhamite me te medha ne vend, Koza Han, Grand bazzar ku do te gjeni larmishmeri te shalleve prej mendafshi original. Dreke e lire. Me pas vizite e Xhamise Jeshile nje nga atraksionet kryesore te qytetit. Kthimi per ne Stamboll me target.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitsa. Nisja per ne Shqiperi ku mendohet te kthehemi nga darka vone

Ne cmim perfshihet:
1. Udhetim vajtje-ardhje, transfertat dhe shetitjet me autobus.
2. Akomodim ne hotel per 3 nete qendrimi.
3. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.
4. Shoqerues shqiptar gjate qendrimit jashte Shqiperise.
5. Biletat e tragetit vajtje ardhje Stamboll – Yallova
6. Anije ne Bosfor rreth 2 ore e gjysem ekstra 5 euro/person

Politikat e femijeve
0-2 vjec falas
2-5.9 vjec 65 euro (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)
6-11.9 vjec 85 euro (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)

Dhome single (Hotel 4* +45 euro shtese)

Tarifat e hyrjeve ne muze dhe aktivitetet e tjera (jo me detyrim)
* Shen Sofia 60 turkish lira (rreth 10 euro)
* Sarajet e Sulltanit 60 turkish lira (rreth 10 euro)
* Akuariumi 15 euro
* Miniaturk 5 euro
* Turkish night – Harem 30 euro (ne cmim perfshihen transport nga hoteli ne anije, lundrim me anijen Pereme 4 ore gjate darkes, darka me pije pa limit, show me valle dhe kercime tradicionale turke, kohe e lire per kercim)

Shenim:
* Per te bere rezervimin duhet te behet 30% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Turi realizohet per minimum 25 persona (ne rast te mos plotesimit te numrit te personave agjensia ka te drejte te kanceloje 5 dite para dhe te beje kthimin e plote te pageses se paguar nga ana e klientit.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 30% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).