• Placeholder

Stamboll me avion. 4 dite, 199€/person. Nisja 06 Shkurt

199

Datat e nisjes

nga 06/02/2019 në 08/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 07/02/2019 në 09/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 13/02/2019 në 15/02/2019 Cmimi 239€/person

nga 14/02/2019 në 16/02/2019 Cmimi 229€/person

nga 20/02/2019 në 22/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 21/02/2019 në 23/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 27/02/2019 në 29/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 28/02/2019 në 01/03/2019 Cmimi 199€/person

nga 05/03/2019 në 07/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 06/03/2019 në 08/03/2019 Cmimi 249€/person

nga 07/03/2019 në 09/03/2019 Cmimi 249€/person

nga 08/03/2019 në 10/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 12/03/2019 në 14/03/2019 Cmimi 219€/person

nga 13/03/2019 në 15/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 14/03/2019 në 16/03/2019 Cmimi 239€/person

Category:

Stamboll me avion. 4 dite, 199€/person.

Datat e nisjes

nga 06/02/2019 në 08/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 07/02/2019 në 09/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 13/02/2019 në 15/02/2019 Cmimi 239€/person

nga 14/02/2019 në 16/02/2019 Cmimi 229€/person

nga 20/02/2019 në 22/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 21/02/2019 në 23/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 27/02/2019 në 29/02/2019 Cmimi 199€/person

nga 28/02/2019 në 01/03/2019 Cmimi 199€/person

nga 05/03/2019 në 07/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 06/03/2019 në 08/03/2019 Cmimi 249€/person

nga 07/03/2019 në 09/03/2019 Cmimi 249€/person

nga 08/03/2019 në 10/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 12/03/2019 në 14/03/2019 Cmimi 219€/person

nga 13/03/2019 në 15/03/2019 Cmimi 229€/person

nga 14/03/2019 në 16/03/2019 Cmimi 239€/person

PROGRAMI 3 DITE/2 NETE

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjejte në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, OPSIONALE: Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.

Kujdes: 
Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj pas datës së kthimit.

Hoteli Aspen 4*
Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – AeroportOPSIONALE:
1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
2. Shtesë për 2 darkat €20.
3. Kroçiere me Shfaqje dhe Darkë €30, përfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kërcimtarë dhe DJ, Darkë Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orë.

Politikat e femijeve
0-2 vjec 170 ulje nga cmimi i te rriturit (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)
2-11.9 vjec 20 ulje nga cmimi i te rriturit (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)

Dhome single (dhome dyshe per perdorim tek) +50 euro shtese

Tarifat e hyrjeve ne muze dhe aktivitetet e tjera (jo me detyrim)
* Shen Sofia 60 turkish lira (rreth 10 euro)
* Sarajet e Sulltanit 60 turkish lira (rreth 10 euro)
* Akuariumi 15 euro
* Turkish night – Harem 30 euro (ne cmim perfshihen transport nga hoteli ne anije, lundrim me anijen Pereme 4 ore gjate darkes, darka me pije pa limit, show me valle dhe kercime tradicionale turke, kohe e lire per kercim)

Shenim:
* Per te bere rezervimin duhet te behet 50% e shumes totale dhe pjesa e mbetur te mbyllet 10 dite para nisjes.
* Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia doganore per problematike pasaportash dhe nuk behet kthim pagese ne rast kthimi.
* Turi realizohet per minimum 10 persona (ne rast te mos plotesimit te numrit te personave agjensia ka te drejte te kanceloje 5 dite para dhe te beje kthimin e plote te pageses se paguar nga ana e klientit.
* Ne rast kancelimi nga ana e klienteve (kur kancelimi eshte 10 dite para nisjes mbahet shuma e paguar 50% dhe ne rast kancelimi brenda 10 diteshit te fundit pagesa eshte e pakthyeshme).